Dziś niestety w ćwierćfinale przegrał team Litpol-Malow Suwałki w Klubowych Mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Białymstoku.
Suwalczanie tym samym odpadli z turnieju. Kluczowym meczem była porażka singlisty Kierana MERRILEES. Gdyby on zdobył punkt dla mistrzów Polski to w deblu łatwiej by się grało parze Scott EVANS / Łukasz MOREŃ. Wtedy to zawodnicy z Francji staliby pod murem i musieliby wygrać. Niestety wojnę nerwów lepiej wytrzymali Francuzi i to ich ekipa awansowała do półfinału wygrywając 3:1.

Issy Les Moulineaux BC - Suwalki KB Litpol-Malow 

1 XD
Audrey FONTAINE 
Gaetan MITTELHEISSER  -
Kamila AUGUSTYN
Michal LOGOSZ
22-20 21-10  

2 MS
Bjorn SEGUIN  -
Kieran MERRILEES
21-8 17-21 25-23  

3 WS
Stefani STOEVA  -
Febby ANGGUNI
21-23 17-21 

4 MD
Gaetan MITTELHEISSER 
Florent RIANCHO  -
Scott EVANS
Lukasz MOREN
21-19 23-25 21-18

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁÓW 

W trwających w Białymstoku od 19 czerwca Klubowych Mistrzostwach Europy wyłoniono ćwierćfinalistów.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane w piątek o godz. 10.00 oraz 13.00. Tego samego dnia zobaczymy również gry półfinałowe. O godz. 17.00 i 19.00 o finał powalczą zwycięzcy ćwierćfinałów.

Harmonogram ćwierćfinałów, piątek (22.06.2018)
10:00 AM Issy Les Moulineaux BC/France – Suwalki KB Litpol-Malow/Poland, court 1
10:00 AM Primorye Vladivostok/Russia – BK 1973 DELTACAR Benátky n/J /Czech Republic, court 2
1:00 PM Lokomotiva Kosice/Slovakia – Calvi Network BC Milano/Italy, court 3
1:00 PM Recreativo Ies La Orden/Spain – BC Chambly Oise/France, court 1

Trzymamy kciuki za Suwałki!

Strona Mistrzostw

Wyniki http://www.tournamentsoftware.com

16.06.2018r. - ALE SIĘ DZIAŁO !!!
VII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BADMINTONA w Pabianicach zakończony wielkim sukcesem !!!
Aż 91 zawodników z Polski , Ukrainy ️, Białorusi  oraz Ameryki ️(Chicago) i ponad 170 rozegranych meczy na 7 kortach .... a do tego 100% frekwencja !!!
Nikogo nie zabrakło !!! DZIĘKUJEMY !!! BRAWA !!!
Wspaniałe emocje, fascynujące pojedynki do ostatniej lotki oraz wola walki, szczególnie młodych zawodników zapierała dech w piersiach kibiców i samych uczestników turnieju.
Gratulacje dla Medalistów !!!!
Brawa dla Wszystkich Zawodników !!!
Serdecznie Dziękujemy Wszystkim, którzy objęli Nasz turniej. 
Patronatem Medialnym oraz Naszym Sponsorom i Darczyńcom:
Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Urząd Miasta Pabianice,
MK Centrum Autoryzowany dealer Marki Hyundai,
Delfi Hurtownia Zabawek, ProMok, Epa24, Epa Info, Nowe Życie Pabianic,
PabiaNice.tv, Życie Pabianic, TVP 3 Łódź
DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI, ŻE JESTEŚCIE RAZEM Z NAMI
A oto Medaliści:
GS U11
1. Kaja Ziółkowska
2. Weronika Hoszowska [1]
3. Agnieszka Kopka [2]
BS U11
1. Szymon Gwiazda [1]
2. Tadeusz Janaszek [2]
3/4 Jakub Dulemba [3]
GS U13
1. Klaudia Płusa [2]
2. Hanna Banaszak [1]
3. Kaja Ziółkowska
BS U13
1. Kamil Markus [1]
2. Tomasz Kotlarski
3. Brian Borowski
GS U15
1. Anna Kotlarska [2]
2. Nikola Nowińska [1]
3/4 Hanna Użak
BS U15
1. Maksymilian Gwiazda [1]
2. Mikołaj Świderski
3. Szymon Forysiak [2]
Singiel kobiet Open
1. Olga Trakhimik
2. Anastazja Podborska
3. Wioletta Wójtowicz
Singiel mężczyzn Open
1. Dawid Maron
2. Oleg Sergeev [5/8]
3. Przemysław Janaszek
Debel kobiet
1. Anna Kotlarska
Nikola Nowińska
2. Anastasiia Semeniuk
Martyna Tatarek
3. Anastazja Podborska
Maya Przebirowski
Debel mężczyzn
1. Vladyslav Gurkalo [2]
Roman Lozovyi
2. Szymon Kukier
Dawid Maron
3. Grzegorz Stawiszyński
Mariusz Witkowski
Mixt Open
1. Oleg Sergeev [2]
Olga Trakhimik
2. Dariusz Kołodziej [1]
Aleksandra Kołodziej
3. Vladyslav Gurkalo [3/4]
Sofiia Kowalchuk

Link do wyników: http://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=95BF69ED-01E0-4490-B336-916FBAB46459

BRAWA DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!
Więcej zdjęć na stronie www.ukskorona.pl

festiwal pabianice

9 czerwca 2018 roku na 7 kortach hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce rozegrane zostały
Victor VIII Mistrzostwa Polski Amatorów.
Turniej zaliczany i najwyżej punktowany do rankingu PAB www.pab.org.pl .
W zawododach wystartowało blisko 90 zawodniczek i zawodników z całej Polski, od gór po morze.
Wielu z nich po raz pierwszy rywalizowało w Mistrzostwach Polski Amatorów.
Rozegrano blisko 190 pojedynków. Mistrzostwa zakończyły się tuż przed godziną 23.00. Wiele pojedynków stało na wysokim poziomie, a nie zabrakło też dramatycznych i długich meczy. Nawet panie grające mecz decydujący o złocie spędziły na korcie 57 minut!
Podobnie jak rok temu największą gwiazdą imprezy została Justyna GRZYBEK (Zielona Góra), która obroniła wszystkie swoje tytuły zdobywając złote medale w singlu, deblu (z Izabelą PAZYNĄ z Warszawy) i mixcie (z Dariuszem SCHMIDTEM z Gwdy Wielkiej). Justyna wygrywała już singla w latach 2013,2014,2015,2016 i 2017.
Z ubiegłorocznych triumfatorów tytuł obronił jeszcze tylko Robert BORSZCZ (Zabrze) w kategorii 40+.

Do oglądania foto zapraszamy na fb organizatorów.

Sponsorem tytularnym imprezy była firma Victor Polska www.victor-polska.pl .
Projekt współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

WYNIKI

Aktualni mistrzowie:
singiel mężczyzn open kat.A - Paweł WIRZINKIEWICZ (Olsztyn)
singiel mężczyzn open kat.B - Jacek SZYMCZAK (Góra)
singiel mężczyzn open kat.C - Krzysztof WIŚNIOWSKI (Zakopane) 
singiel mężczyzn 40+ - Robert BORSZCZ (Zabrze) 
singiel mężczyzn 45+ - Jacek SOKOŁOWSKI (Olsztyn) 
singiel mężczyzn 50+ - Arkadiusz DREWNIAK (Warszawa) 
singiel kobiet - Justyna GRZYBEK (Zielona Góra) 
debel mężczyzn - Piotr ABRAMOWICZ / Tomasz CIEŚLIKOWSKI (Białystok / Żyrardów)
debel kobiet - Justyna GRZYBEK / Izabella PAZYNA (Zielona Góra / Warszawa)
mixt - Dariusz SCHMIDT / Justyna GRZYBEK (Gwda Wielka / Zielona Góra) 

plakat 8mpa 3

20 maja 2018 rou w Warszawie zostanie rozegrane Otwarte Grand Prix Pragi.

TERMIN I PROGRAM ZAWODÓW.:
wtorek 15 maja 2018r. godz. 22.00. - zamknięcie listy zgłoszeń,
czwartek 17 maja 2018r. godz. 09.00. - losowanie,
piątek 18 maja 2018r. - informacja o godz. rozpoczęcia poszczególnych gier,
niedziela 20 maja 2018r. godz. 10.00. - początek zawodów.

ZASADY UCZESTNICTWA:
Prawo startu mają zarówno zawodnicy posiadający wpis do ewidencji PZBad, jak również zawodnicy nie wpisani
do tej ewidencji.
Prawo startu ze względu na wiek mają:
w kategorii U15 - urodzeni w latach 2004 i młodsi,
w kategorii U13 - urodzeni w latach 2006 i młodsi,
w kategorii U11 - urodzeni w latach 2008 i młodsi,
w kategorii U9 - urodzeni w latach 2010 i młodsi.

KOMUNIKAT TURNIEJU

Warszawska Olimpiada Młodzieży - relacja klubowa.

TERMIN I PROGRAM ZAWODÓW.
Juniorzy Młodsi i Młodzicy:
wtorek 15 maja 2018r. godz. 22.00. - zamknięcie listy zgłoszeń,
czwartek 17 maja 2018r. godz. 09.00. - losowanie,
piątek 18 maja 2018r. - informacja o godz. rozpoczęcia poszczególnych gier
sobota 19 maja 2018r. godz. 09.45. - weryfikacja uczestników,
godz. 10.00. - początek gier,
niedziela 20 maja 2018r. godz. 10.00. - dokończenie zawodów

Juniorzy, Dzieci do lat 10:
wtorek 22 maja 2018r. godz. 22.00. - zamknięcie listy zgłoszeń,
czwartek 24 maja 2018r. godz. 09.00. - losowanie,
piątek 25 maja 2018r. - informacja o godz. rozpoczęcia poszczególnych gier
sobota 26 maja 2018r. godz. 09.45. - weryfikacja uczestników,
godz. 10.00. - początek gier,
niedziela 27 maja 2018r. godz. 10.00. - dokończenie zawodów

KOMUNIKAT TURNIEJU

W dniach 24-29.04.2018 w hiszpańskiej Huelvie, rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy.

Polskę reprezentują: Michał Rogalski w grze pojedynczej mężczyzn, Adam Cwalina / Miłosz Bochat i Jan Rudziński / Paweł Prądziński w grze podwójnej mężczyzn oraz Paweł Śmiłowski / Magdalena Świerczyńska w grze mieszanej.

WYNIKI POLAKÓW

WYNIKI TURNIEJU

STRONA BADMINTON EUROPE

Niemal  60 badmintonistów pokusiło się o zdobycie zaszczytnego tytułu Mistrza Myślenic w turnieju, który odbył się w słoneczną niedzielę 15 kwietnia 2018 r. na hali sportowej w Stróży.
Zawodnicy i kibice poddali się gorącej atmosferze i niezwykłym emocjom jakie towarzyszyły zaciętym, widowiskowym  walkom na badmintonowych kortach.  Rozegrano pojedynki w 4 kategoriach Open i 6 kategoriach  dedykowanych Amatorom, których wyniki są zgłaszane do Rankingu Polskich Amatorów Badmintona. Mistrzostwa Myślenic zakończyły trzecią, ostatnią rundę Grand Prix TKKF Uklejna, wyłaniając najlepszych i najbardziej wytrwałych uczestników całego cyklu rozgrywek.

Dziękujemy zawodnikom i kibicom za udział w rywalizacji sportowej.
Wsparcia w sportowych rozgrywkach udzielili nasi niezawodni sponsorzy:  Badmintonplayer, Yonex Polska, Biuro Podróży Jagiellonia Kraków , PAB - Polscy Amatorzy Badmintona.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami turnieju:
https://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=3ABB5035-56F7-42DD-82EC-D5949ED43570

i do obejrzenia galerii zdjęć: http://www.mksbad.pl/index.php?page=galeria-3

DSC 4

15 kwietnia 2018 roku (niedziela) w hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce rozegrany został turniej MILENIUM OPEN AMATORÓW.
W tej samej hali w czerwcu odbędą się VIII Mistrzostwa Polski Amatorów.
Impreza zaliczana była do rankingu Polskich Amatorów Badmintona (www.pab.org.pl).

 

WYNIKI

Zapraszamy na profil Milenium Warszawa na FB , tam będzie można znaleźć m.in. foto medalistek i medalistów.

Turniej współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

logo milenium open250

14 kwietnia 2018 roku w Zielonce zostaną rozegrane turnieje Milenium Open do lat 17 i 15 zaliczane do rankingu Polskiego Związku Badmintona.

WYNIKI

Zapraszamy na profil Milenium Warszawa na FB , tam będzie można znaleźć m.in. foto medalistek i medalistów.

logo milenium open250

W sobotę 7 kwietnia w hali przy ul.Powstańców 3 w Zielonce rozegrano się dwa turnieje.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 15 oraz eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Strona z wynikami turnieju

Klasyfikacja klubowa:

1. ABRM Warszawa 16,0
2. UKSB Milenium Warszawa 10,0
3. AZSUW Warszawa 6,0
4. AZSWAT Warszawa 5,5
5. KS Hubertus Zalesie Górne 5,0
6. UKS Badminton Stare Babice 4,0
7. MKS Garwolin 3,0
8. UTS Akro-Bad Warszawa 2,5
9. MUKS Victor Warszawa 1,5
10. UKS Akademia Badmintona Warszawa 1,5
11. KKS Warmia Olsztyn 0,0

Ranking Polskich Amatorów Badmintona (www.pab.org.pl) jest prowadziny już od sezonu 2010/2011.
Miniony sezon z uwagi na zmiany czasowe regulaminów rozgrywek trwał od września 2016 roku do grudnia 2017.
Obecnie sezony w badmintonie będą takie jak rok kalendarzowy tzn. od stycznia do grudnia.

Tak więc w sezonie 2016/2017 triumfatorami rankingu PAB zostali:
singiel mężczyzn open: Rafał TOMASZKIEWICZ (Żyrardów)
singiel mężczyzn 40+: Jacek SADRZAK (Warszawa)
singiel mężczyzn 45+: Krzysztof OLEJARCZYK (Warszawa)
singiel mężczyzn 50+: Mirosław STEĆ (Warszawa)
singiel kobiet: Wioletta WÓJTOWICZ (Sochaczew)
debel mężczyzn: Karol LESZCZYK (Warszawa)
debel kobiet: Gabriela ZIELIŃSKA (Warszawa)
mixt: Karol LESZCZYK / Gabriela ZIELIŃSKA (Warszawa)

W powyższym gronie "weteranami" triumfatorów są Jacek SADRZAK i Mirosław STEĆ.
Jacek zwyciężał już w rankingu w latach 2011 (w mixcie), 2012 i 2014 (w singlu open) oraz w 2015 (w singlu 40+).
Mirosław wygrywał ranking w 2011 (w singlu 45+), 2012 (singiel 40+ i 45+), 2013 (40+ i 45+) oraz w 2016 (singiel 50+).

Pamiątkowe trofea za tegoroczny ranking organizatorzy planują wręczyć podczas VIII Mistrzostw Polski Amatorów, które odbędą się 9 czerwca w Zielonce pod Warszawą.

Gratulujemy i zapraszamy do rywalizacja w ramach turniejów PAB!

15.04.2018r. KOMSER CUP Amatorów, Kędzierzyn-Koźle. 
Turniej zaliczany jest do rankingu Polskich Amatorów Badmintona (www.pab.org.pl)
KOMUNIKAT

14.04.2018r. RSL&Forza Grand Prix Amatorów, Warszawa-Rembertów. 
Turniej zaliczany jest do rankingu Polskich Amatorów Badmintona (www.pab.org.pl)
KOMUNIKAT

GRAND PRIX TKKF "UKLEJNA" MYŚLENICE
Turniej zaliczany jest do rankingu Polskich Amatorów Badmintona (www.pab.org.pl)
jak również do Grand Prix Małopolski w badmintonie.
Półmetek Grand Prix już za nami....18 marca zakończyła się II runda turnieju organizowanego przez TKKF Uklejna Myślenice, zaliczanego do rankingu PAB. Badmintoniści z niezwykłą energią i dynamiką charakterystyczą dla tej dyscypliny sportu, walczyli na kortach w Stróży. Leciały pióra, świszczały lotki, rywalizacja i emocje  podnosiły poziom adrenaliny. 

ulotki obozy2018 z lotkami1240

28.04.2018 roku zapraszamy na turniej VII Badders Cup, Białystok.

Turniej zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl .

KOMUNIKAT

2018.04.28 plakat badders cup

24.03.2018 roku zapraszamy na turniej Grand Prix Victor by FameSport Club, Kraków.

Turniej zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl .

KOMUNIKAT

17.03.2018 roku zapraszamy na turniej RSL&Forza Grand Prix Amatorów, Warszawa-Rembertów.

Turniej zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl .

KOMUNIKAT

2018.03.17 rembertow plakat

24.03.2018 roku na warszawskim Gocławiu zostaną rozegrane dwa turnieje zaliczane do rankingu Polskiego Związku Badmintona.

Kategorie wiekowe do lat 15 i 13, turnieje ogólnopolskie.

KOMUNIKAT

Zgłoszenia do gry: na adres sędziego głównego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z kopią do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 13.03.2018.