26 października 20 młodych zawodników w wieku 13-17 lat wyleciało na 12-dniowy obóz treningowy do Malezji. Badmintoniści będą trenować w ośrodku, w którym na co dzień swoje umiejętności szlifuje Lee Chong Wei.

Młodzi zawodnicy trenujący na co dzień w klubach z Warszawy, Bierunia i Lublina dostali niesamowitą szansę na podniesienie swoich umiejętności. Badmintoniści będą ćwiczyć 2 razy dziennie pod okiem malezyjskich trenerów. Wspólnie z zawodnikami do Kuala Lumpur wyleciało także trzech naszych trenerów: Robert Mateusiak, Wojciech Palikij oraz Jarosław Suwała, dla których będzie to z pewnością okazja do podniesienia swoich kompetencji.

Dodatkową atrakcją dla młodych badmintonistów niewątpliwie będzie możliwość odbywania wspólnych zajęć praktycznych z malezyjskimi zawodnikami w ośrodku, z którego na co dzień korzysta jeden z najlepszych badmintonistów na świecie – Lee Chong Wei.
Wyjazd został zorganizowany dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Olimpijskiej na zaproszenie firmy Maxx, której ambasadorem jest Robert Mateusiak.
Rozpoczynający się obóz jest z pewnością ciekawym przeżyciem sportowym dla młodych adeptów badmintona oraz okazją do zdobycia nowych umiejętności. Cieszy tym bardziej fakt, że istnieje duża możliwość, aby podobne obozy w Malezji były kontynuowane w przyszłym roku dla kolejnych grup zawodników w różnych kategoriach wiekowych, a także dla pozostałych trenerów.

malezja wylot