sob.. lip 13th, 2024

Na tak postawione pytanie, kilka lat temu, w wywiadzie dla portalu ABC sportu odpowiadał trener UKS Milenium Warszawa Jacek JAGODZIŃSKI.
Odpowiedzi pozostają nadal aktualne, uaktualniliśmy jedynie koszty.
Zapraszamy do lektury.

Edyta Pawlak-Sikora (redaktorka ABC sportu): W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z badmintonem?

Jacek Jagodziński (Milenium Warszawa): Najlepszym wiekiem jest okres 6-8 lat. Wtedy dziecko może spróbować badmintona a wspólnie z rodzicami mogą później określić czy iść drogą sportu „wyczynowego” czy poprzestać na rekreacji.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia badmintonowe powinniśmy uwzględnić jakieś jego specyficzne predyspozycje fizyczne?

Jacek Jagodziński: Badminton kształtuje wiele cech motorycznych i jego uprawianie także wymaga od dziecka posiadania odpowiednich zdolności. Zwinność, szybkość, skoczność, koordynacja to wszystko jest potrzebne. Z pewnością badminton nie jest dla tych, którzy posiadają nadwagę i chcą w ten sposób schudnąć. Chyba, że z góry zakładamy, iż trenujemy tylko jak to się potocznie mówi „dla zdrowia”.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia badmintonowe powinniśmy uwzględnić jakieś jego specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Cały wywiad na stronie klubu Milenium Warszawa:
https://klubmilenium.pl/jak-rozpoczac-treningi-badmintona-dla-dzieci/