niedz.. maj 19th, 2024

Na sezon 2024 Mistrzostwa Polski Amatorów zostały wpisane do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Badmintona. Termin wyznaczono na 8-9 czerwca 2024.

KALENDARZ IMPREZ NA 2024 ROK – Polski Związek Badmintona (pzbad.pl)

– Kilka dni temu spotkałem się z prezesem PZBad Markiem Krajewskim i otrzymałem potwierdzenie tej informacji. MPA 2024 zostaną zorganizowane przez Polski Związek Badmintona. Po 13 latach organizowania MPA i setek turniejów w całej Polsce doczekałem się, że wreszcie i środowisko amatorskiego badmintona zostało potraktowane z należytym szacunkiem i Mistrzostwa Polski Amatorów zdobędą wyższą rangę – mówi Jacek JAGODZIŃSKI (twórca i organizator Mistrzostw Polski Amatorów).

– W chwili obecnej nie wiadomo gdzie konkretnie odbędzie się ten turniej. Ma być ogłoszony konkurs na organizację, tak jak odbywa się to w przypadku mistrzostw Polski innych kategorii wiekowych. Wiem, że PZBad w przyszłości ma w planach cykliczne organizowanie turniejów dla amatorów oraz wprowadzenie rankingu dla tej grupy miłośników badmintona. Myślę, że to bardzo fajna sprawa.
W tej sytuacji my rezygnujemy z organizacji turniejów Pucharów Polski Amatorów i z ponownego prowadzenie rankingu Polskich Amatorów Badmintona, ponieważ mogłoby to nie być spójne z polityką i planami PZBad. Osobiście mam dużą satysfakcję, że stworzyłem wśród graczy amatorskich ruch, który z czasem został zauważony przez krajowy Związek i będzie miał dalej szansę na szeroki rozwój. Jednocześnie dziękuję bardzo wszystkim, którzy ze mną w tej materii współpracowali i oczywiście wszystkim uczestnikom, a były ich tysiące. I do zobaczenia podczas innych imprez organizowanych przez mój klub Milenium Warszawa oraz Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona, którego mam przyjemność być wiceprezesem. – dodaje Jacek JAGODZIŃSKI.